Vítr ve vlasech v autě pronajatém v Praze na cestu do Karlových Varů

Vyprávění o zajímavostech tohoto neuvěřitelného města musíme začít zmínkou o lázeňské tradici Karlových Varů. Město je známé především pro své minerální prameny. Nejznámějším termálním pramenem je Vřídlo, které se nachází na stejnojmenné kolonádě. Zkuste si představit tu nádhernou podívanou: vřídlo jako obří fontána vydává z přírodního vrtu o hloubce 2 kilometry vodu o teplotě +72+73ºC.

Historie Vřídla

Historie tohoto pramene začala v polovině minulého tisíciletí. Současný vzhled Vřídlo dostalo až v 70. letech 20. století. Dnes v menším a v útulném sálu vřídelní kolonády můžete ochutnávat chutnou vodu o různé teplotě ze samostatných pramenů.

Mlýnská kolonáda

Mlýnská kolonáda rovněž patří mezi tradiční symboly lázeňství. Byla postavena koncem roku 1881. Její dnešní fasádu zdobí dvanáct pískovcových soch. Jejich počet odpovídá počtu měsíců v roce. Sochy zdobí poněkud vyčnívající křídlo této, na první pohled nekonečné kolonády dlouhé 132metrů.

Japonská kamenná zahrada

Nedaleko pramenů se nachází pro Česko poněkud zvláštní zajímavost – kamenná zahrada v japonském stylu. Zdá se, že zahrada se zde objevila proto, aby upevnila energii a podpořila sílu vodních živlů. Zahrada vznikla z iniciativy paní Masumi Schmidt-Muraki, Japonky, která v současné době bydlí v německém Mnichově. Spoluautorem projektu se stal přední japonský zahradní mistr Kanji Nomura. Ten realizoval nápad paní Schmidt-Muraki a vytvořil kruhovou zahradu, jejíž přechody jsou postupné a symbolizují principy jin a jang.

Městské divadlo v Karlových Varech

Po příjezdu do Karlových Varů se určitě podívejte (nebo jej alespoň obdivujte zvenčí) moderní budovu městského divadla. Divadlo bylo postaveno v letech 1884-1886 podle projektu vídeňských architektů. Zde, na prknech, která znamenají svět, byla 15. května 1886 poprvé uvedena grandiózní premiéra Mozartovy opery Figarova svatba. Nedávno, v 90. letech minulého století, byla budova divadla rekonstruována.

Starý zámek

Lze říci, že další zajímavosti v Karlových Varech, vedle světoznámých pramenů, je Starý zámek. Pochází ze 17. století a stojí na místě bývalého loveckého zámečku Karla IV. V současné době je v jedné z věží restaurace, proslulé nejen svým originálním interiérem, ale také vynikající kuchyní. Zde můžete ochutnat slovutné pečené koleno, pečeni s omáčkou nebo guláš.

Jelení skok

Až budete ve městě, nesmíte zapomenout na Jelení skok. Je to kovová soška srny stojící na skále.

Další zajímavosti

Navštivte Poštovní Dvůr, vydejte se ke Sloupu Nejsvětější Trojice na městském Tržišti, nakoukněte do kostelů sv. Václava, sv. Urbana, sv. Maří Magdalény a pravoslavného kostela sv. Petra a Pavla.

Karlovy Vary leží pouhých 120km od Prahy a doprava je snadná. Každou hodinu z českého hlavního města nebo z letiště Václava Havla odjíždějí do Karlových Varů autobusy. Cesta trvá necelé dvě hodiny.

Cestování si můžete zpříjemnit, pokud se podíváte jaké vozy jsou v nabídce naše autopůjčovna Praha.  Autem budete ve Varech rychleji a navíc se spoustou nových zážitků.