Tradiční česká kuchyně : pokrmy a restaurace

Když se začíná mluvit o české kuchyni, první, co se Vám zřejmě vybaví v hlavě, bude nejspíš pivo, knedlíky a také pečené vepřové koleno – pokrmy, které může hravě vyjmenovat každý cestovatel, protože se už dávno stali jakýmsi symbolem země.

Základ české kuchyně tvoří brambory, maso a obilniny. Nejvíce známý a rozšířený masový pokrm – pečené vepřové koleno. V restauracích a hospodách je tento pokrm zpravidla připravován pro několik lidí , tj. pro větší společnost- to patří k místním zvykům. Z moučných jídel češi upřednostňují knedlíky, které se podávají buď jako příloha, nebo zvlášť jako samostatný pokrm se sladkou nebo smetanovou omáčkou.

Při návštěvě České republiky, zejména Prahy, určitě stojí za to ochutnat si pražskou šunku – ta se vyrábí podle speciálního starověkého receptu a podává se jako součást různých polévek, doplňuje lahodné chlebíčky s čerstvým voňavým pečivem. Mimochodem, podobná „těžká“ masová jídla se skvěle kombinují s pivem, kterého v této zemi existuje nespočet druhů. Nejvíce oblíbené značky piva – Budějovický Budvar a Pilsner Urquell. Co se týče tvrdých nápojů – nejvíce populární u turistů je karlovarský likér, vyrobený z bylinek – všem známá Becherovka s příjemnou hořkosladkou chutí.

Pokud upřednostňujete cestováni po České republice svým osobním autem nebo používáte služeb, které Vám nabízí autopůjčovna Praha, například od společnosti MAD Auto, měli byste vědět, že většina hotelů hlavního města nabízí svým zákazníkům výhradně snídaně. Rozhodně to však není žádný problém, protože se ve městě nachází velké množství podniků různých cenových kategorií. Největší oblibě se těší hospody, kde se točí pivo, a také útulné kavárny a cukrárny, kde Vás vždycky rádi pohostí sladkým dezertem i křehkými pekařskými výrobky. Pro ty, co si vyžadují elegantní prostředí, doporučujeme navštívit jednu z restaurací, kterých je v Praze nespočet. Mimochodem, v roce 2012 hned dvě restaurace hlavního města – La Degustation Bohême Bourgeoise a Alcron, obdrželi Michelinovskou hvězdu.

V českých restauracích existuje i své osobní ohodnocení – průvodce „ Maurerův Výběr Grand restaurant“, který každoročně vybírá desítku nejlepších podniků v zemi v různých kategoriích ( bar, kavárna, pizzerie atd.), podle výsledků hodnocení zákazníky.

Většina kaváren a restaurací v Česku je otevřena od 9:00 do 23:00, někdy i déle. Avšak, v menších městech, včetně navštěvovaných turisty, jsou podniky, které otevírají blíže k poledni- přibližně kolem 11:00.

V každém případě, v jakýmkoliv koutě České republiky, kam Vás zavede Vaše cesta, nikdy o hladu nezůstanete, protože češi jsou národ přívětivý a pohostinný.