Svět starobylé romantiky: pražská muzea

Praha není městem jen pro romantické duše, je to skutečné kulturní centrum. V Praze si každý nalezne vhodný způsob trávení času. Zapomeňte na dlouhé fronty, ospalé obličeje muzeálních pracovníků a stejné exponáty. Všechno v tomto městě má svou neopakovatelnou atmosféru. Praha se nikoliv nadarmo nazývá srdcem Evropy. Není to dáno jen zeměpisnou polohou. Zde žil Mozart, Kafka a Dvořák. Pravděpodobně proto město zanechává na všem svůj neopakovatelný a tvůrčí nádech. Praha skrývala svou krásu po staletí a všem, kdo si hodně přejí poznat tuto krásu zblízka, otevře tajemství svých památek.

Národní muzeum

Václavské náměstí 68. Toto zařízení překvapuje návštěvníky již pouhým svým vzhledem: majestátním a velkolepým. Neorenesanční budova byla postavena koncem 19. století podle návrhu významného českého architekta Josefa Schulze. Mimochodem, každé první pondělí v měsíci je do muzea vstup volný.

Lapidárium

Výstaviště 422. Budete-li mít ještě síly a čas po prohlídce Národního muzea, navštivte muzeum kamenných soch ve stejné budově. V osmi výstavních sálech návštěvníci mohou shlédnout díla autorů soch Karlova mostu a pražské Lorety.

Kafkovo muzeum

Cihelna 2a. Zde jsou k vidění všechna díla Franze Kafky, první vydání jeho knih, dopisy, deníky, rukopisy, kresby a fotografie. Jsou zde vystaveny rovněž 3D exponáty, připravené zvláště pro tuto výstavu. Zájemci si mohou zakoupit kteroukoliv knihu tohoto autora.

Muzeum voskových figurín

Celetná 6. Muzeum je rozděleno na dvě části, které se nacházejí na různých místech. První část je věnována známým osobnostem světových dějin 19. až 21. století. Druhá část je věnována známým českým osobnostem.

Muzeum miniatur

Strahovské nádvoří, 302/11. Kolekce nejmenších věcí na světě se nachází v prostorách Strahovského kláštera. Chcete-li se tam dostat rychleji a pohodlněji, zamluvte si pronájem auta od autopůjčovna v Praze.

Kolekce muzea překvapí všechny návštěvníky: uvidíte zde karavanu z velbloudů v oušku jehly či trojrozměrný model známé Eiffelovy věže o velikosti pouhých 3,2mm, což je mnohonásobná zmenšenina originálu. Nejzajímavějším exponátem muzea je nejmenší kniha na světě. Jde o Chameleona A. P. Čechova, rozměry knihy jsou 0,9 x 0,9mm. Kniha je zapsána do Guinnesovy knihy rekordů, má 30 stránek a 3 barevné ilustrace. Autorem těchto miniatur je Anatoly Koněnko ze Sibiře. Tyto úžasné věci jsou tak neuvěřitelné, že tomu nemůžete ani uvěřit a připadáte si jako v pohádce.