Svatba v Praze: doporučení a pravidla

Město, kde vládne romantika: rady párům, které plánují svou svatbu v Praze

Praha je městem zamilovaných. Dokonce i romantická Paříž ustupuje před jejím kouzlem. Láska je zde přítomna v každé uličce, parku i parčíku. Mladému páru před svatbou doporučujeme přijet do tohoto města na návštěvu, neboť i pouhý jeden den v Praze každého očaruje.

V Praze je jednoduché si pronajmout auto, které zamilovaným usnadní prohlídku míst, jež budou chtít navštívit v nejdůležitější den svého života. Je možné zorganizovat i předběžné fotografování. Lze se tak seznámit s Prahou a současně zažít svatbu „nanečisto“.

Kde se vzít? Svatební místo je možné vybrat podle libosti. Nabízejí se prastaré zámky (v Praze a blízkém okolí), strohé chrámy, neobyčejné či pohodlné kostely. Zároveň s tím neopouštíte moderní město. Copak není romantické políbit se poprvé, jako zákonní manželé, na Karlově mostě? Tento nezapomenutelný okamžik si navždy uchovají novomanželé, stejně jako pomalou cestu po Staroměstském náměstí. Zážitek, který jakoby vystoupil z historického románu, neboť náměstí nabízí osobitou romantickou atmosféru. Krásně se zde vyjímá zejména radnice. V každou celou hodinu se z ní šíří typické zvuky trubky, a zatím se můžete dívat, jak se v okénkách jejího orloje střídají postavy apoštolů. Při procházce okolo se novopečení manželé přenesou několik set let nazpět do minulosti a na starosti všedního dne si ani nevzpomenou.

Koho pozvat? Nemá smysl zvát všechny příbuzné, pouze nejbližší členy rodiny, svědky a fotografa. Novomanželé stejně budou v centru pozornosti, zkrátka jako královský pár. Každý Pražan jim popřeje štěstí a rodinnou pohodu.

Pravidla uzavření sňatku v Čechách:

1. Je důležité si pamatovat, že v této zemi existují dva typy sňatku: občanský a církevní. Pokud je nejprve uzavřen občanský, nemá případně následující sňatek církevní žádnou právní sílu. Stejně je tomu v opačném případě.
2. Cizinci, kteří v Česku nemají trvalý pobyt, mohou sňatek uzavřít v obřadní síni kteréhokoliv města v zemi.
3. Pokud někdo z novomanželů nehovoří česky, je nezbytná přítomnost tlumočníka.

Pochopitelně pouhý jeden den svatby nestačí k prohlídce celého města. Je tedy možné na několik hodin opustit hosty, na internetu vyhledat odkaz autopůjčovna v Praze, pronajmout si auto a vyrazit na malý výlet po okolí tohoto úžasného místa. Vždyť ono nijak nemiluje hlučné party a odkrývá všechna svá tajemství pouze svým nejvěrnějším příznivcům.