Pražská obchodní centra: které hypermarkety stojí za návštěvu?

Když už v Čechách jste, určitě si nalezněte čas na nákupy. Hlavní město stojí jen kvůli nim. Naleznete tu obchody podle libovolného vkusu: od velkých značek se světovými jmény po malé obchůdky nabízející ručně vyráběné kousky. Zatímco jsou malé obchůdky a podzemní kiosky soustředěny v turistickém centru města, rozlehlé hypermarkety se nalézají po jeho okrajích. První z nich jsou určeny především pro uspokojení potřeb turistů, druhé využívají především obyvatelé města. Právě proto jsou ceny v hypermarketech výrazně nižší, než v centru.

Kotva (bod A na mapě)

Adresa: Revoluční 1/655, Praha 1.
Otevírací doba: od pondělí do pátku od 9.00 do 20.00 hod., v sobotu od 10.00 do 19.00 hod., v neděli od 10.00 do 18.00 hod.
Zastoupení značek, nikoliv těch největších: Kids Prestige, U Kids, FANN parfumerie, Luggi, Rosenbaum, Blažek, Pandora a další.

Kotva sama je unikátní pětipatrovou budovou, kde si je možné opatřit nikoliv pouze oděv či obuv, ale i nábytek, nádobí, zboží pro děti, kosmetiku a mnoho dalšího. Je zde také opravna obuvi, hodinek, čajovna a potraviny.

Palladium (bod B na mapě)

Adresa: náměstí Republiky 1, Praha 1.
Otevírací doba: obchody od 9.00 do 21.00 hod. (ne – st), od 9.00 do 22.00 hod. (čt – so).
Značky: Albert, DM drogerie markt, SEAFOODSHOP, Sportissimo a Deichmann (obuv a oděvy), Baťa (česká obuv), Mixer (obuv Yellow Cab) a Office Shoes se nacházejí na prvních čtyřech podlažích. Oblíbené C&A, H&M, Orsay, butik Promod Reserved, vynikající Marks&Spencer, Tom Tailor a Biba a také Lacoste a Puma.

Zavítáte-li sem v období slev, můžete si odnést módní kabát, kožich nebo bundu za nepatrné peníze. Palladium je pětipatrová budova se 170 obchody a třiceti restauracemi a bary. Pronajímají si tu kanceláře nejvýznamnější společnosti města. Hlavní devizou tohoto snu „shopoholika“ jsou nákupy bez hranic. Pokud jste zde poprvé, budete mít spoustu dojmů ze záplavy výprodejů a slev. Je to opravdový palác ze skla a betonu, kde lze strávit celý den.

Na všech podlažích jsou obchody s kosmetikou, jak luxusní, tak velmi levnou, tzv. „studentskou“. Mezi druhým a čtvrtým podlažím se setkáte s dětským zbožím, hračkami a potřebami pro matky a děti. Na posledním, pátém patře se nacházejí restaurace a bary, kde je možné posedět, něco sníst, odpočinout si nebo také probrat úspěšné nákupy s přítelkyněmi u šálku kávy.

OC Letňany (bod C na mapě)

Adresa: Veselská 663, Praha 9.
Otevírací doba: denně od 10.00 do 21.00 hod. Hypermarket Tesco má otevřeno 24 hodin denně.
Značky: Bershka, Zara, Camaieu, Mustang, New Yorker, Biba, Esprit, C&A, Gant, Next, Adidas, Puma, O´Neill, Tatuum, Intersport, Jennyfer, Kara, Only, Terranova, Mustang, Orsay, H&M a mnoho dalších.

Letňany – známé nákupní a zábavní centrum s nabídkou dámských, pánských a dětských oděvů. Najdete zde obuv, bižuterii, kosmetiku, široký výběr zboží pro domácnost, sport a volný čas. Součástí centra je známý hypermarket Tesco, zaměřený především na prodej potravin. Kromě výše uvedeného je v Letňanech výborné akvacentrum, fitness klub, ledová plocha pro bruslaře a multikino. Pro děti je k dispozici dětské centrum s řadou atrakcí.

Fashion Arena (bod D na mapě)

Adresa: Zamenhofova 440, Praha 10.
Otevírací doba: denně 8.00 – 20.00 hod.
Značky: Reebok, Adidas, Nike, Puma, Salamon, Ecco, Diesel, Esprit, Guess, Mexx, Next, Mango, Lee, Lacoste, Levis a další.

Další hypermarket, oblíbený mezi obyvateli Prahy. Je to Fashion Arena Outlet Center. Obchodní dům se 101 obchody, nalézá se na okraji města, na Praze 10. Mezi turisty je populární velkými slevami a výprodeji, avšak cesta do tohoto obchodního centra je poněkud dlouhá. Nicméně pokud se rozhodnete přijet na Prahu 10 tramvají nebo autobusem, máte kvalitní a nijak drahý nákup jistý. Pokud jste se rozhodli pronajmout si auto, naše MAD autopůjčovna Praha nabídne Vám navigace zdarma.

Chodov (bod E na mapě)
Adresa: Roztylská 2321/19, Praha 4, stanice metra Chodov.
Otevírací doba: denně 7.00 – 22.00 hod. Obchody jsou otevřeny od 9.00 do 21.00 hod.
Značky: H&M, Karen Millen, Diesel, Armani Jeans, Timberland, Tommy Hilfinger, Pandora, Promod, New Yorker, Zara, S. Oliver, Celio, Reserved, Tom Tailor, Bershka, Orsay a další. Také proslulé obchody s kosmetikou: Sephora, Mac a Inglot.

Chodov je skvělým místem pro poklidný nákup, kde si lze zároveň odpočinout, navštívit bar nebo kavárnu, objednat si masáž v masážním křesle, nechat se ostříhat, udělat manikúru a zároveň se potěšit nákupem nového oblečení či obuví. K dispozici je zde 210 obchodů.

Pro cestu do obchodních center vám nabízíme pronájem auta v Praze.