Praha za jeden den : listujeme první stránkou české historie

Pokud se chystáme někam na dovolenou, nebo jen na prohlídku města, naše velké plány vždy obsahují položku: jak v minimálním množství času navštívit maximální počet architektonických děl a podívat se na zajímavé a nejznámější místa toho či jiného města. Pokud se chystáte do hlavního města České republiky pouze na jeden den, nemyslete si, že se za tak krátkou dobu nic nedozvíte o tomto krásném městě, a že určitě nebudete mít to štěstí vychutnat si jeho auru. Nejdůležitější věc za daných okolností – věnovat pozornost místům, která jsou vizitkou a symbolem města na řece Vltavě.

Praha je samozřejmě krásný kout světa. Pár hodin je na přesvědčení málo. Ale pozitivních emocí a nezapomenutelných scenérií bude stačit na to, aby ve Vás nezanikla touha vrátit se sem znovu. Takže, co rozhodně stojí za to vidět v Praze a kam jít? Na jeden den návštěvy hlavního města České republiky je vhodnější si zvolit trasu s názvem Královská cesta.

Lehkou procházku je možné začít v centru a seznámit se s Obecním domem. Patří k nejdražším a nejkrásnějším budovám ve stylu Art Deco a dnes slouží jako výstavní galerie a koncertní síň. Pak zamiřte k pohádkovým scenériím Staroměstského náměstí. Zde je postaven gotický Týnský chrám, z něhož každou hodinu vycházejí apoštolové. Tuto podívanou můžete zachytit na fotoaparát nebo videokameru, je to neobvyklý a originální rituál.

Karlův most – nejznámější památka hlavního města, kterou není možné přehlédnout. Kam byste nešli, minout ho bez povšimnutí nedokážete. Nehledě na počestný věk, byl předělán na pěší teprve v 70. letech. Zajímavé je, že výstavba tohoto architektonického díla proběhala v souladu s astronomickými zákony, zejména Pythagorovy věty. Podle této teorie, v důsledku svého numerologického obsahu dochází k určitým událostem. Proč tomuto mostu architekti věnovali takovou pozornost? Stoupněte si na něj a můžete snadno vyřešit tuto záhadu a s hlavou se ponořit do panoramatického výhledu na starou Prahy.

Orloj, který každou hodinu uspořádá zajímavou přehlídku na svém ciferníku, přidá k Vaší náladě tajemství a magii. Dostat se k této nádherné budově Vám pomůže nejlepší autopůjčovna praha.

Nezapomeňte podniknout výstup na budovu radnice. Díky této akci nejen udržíte svou postavu ve formě a doplníte své zážitky spatřením další z památek České republiky, ale taky při pohledu z ptačí perspektivy uvidíte celé město jako na dlani. Pokud výstup podnikněte v nočních hodinách, Vaší zážitky získají romantický nádech.

Při přechodu Prašnou bránou nezapomeňte se zeptat kolemjdoucích na příběh jejího vybudování. Protože zdaleka ne každý den se můžete ocitnout na místě, které dlouhou dobu sloužilo jako skladiště střelního prachu a dnes se stalo součástí historie.

Když se vydáte na procházku ulicemi města, nepřehlédněte kavárny a restaurace Prahy. Při návštěvě jakékoliv z nich budete příjemně překvapeni velkým výběrem piv. Neochutnat tento tradiční nápoj je prostě nemožné, protože jen díky tomu můžete pocítit pravou chuť Česka. Ceny v centru města budou mnohem vyšší než na okraji. Ale i tento obchodní krok je oprávněný: v momentě ochutnávání se host nachází uprostřed historických míst.

Ve večerních hodinách se rozhodně nemusíte vracet do hotelového pokoje a usedat před televizí. Raději vystoupejte na vrch Petřín. To nevyžaduje žádné úsilí. Lanovka na úpatí kopce na sebe převzala veškeré povinnosti přepravy.

Jen tak, při procházkách úzkými uličkami, můžete narazit na mnoho památek, které nejsou tak široce známé, ale mohou v sobě ukrývat obdivuhodnou staletou hodnotu. Určitě nebude zbytečná komunikace s obyvateli města nad řekou Vltavou. Jen oni mohou povědět spoustu legend a poukázat na málo známá místa a budovy. Tito dobromyslní lidé jsou vždy připraveni pomoci zvědavým turistům.

Kulturní program na jeden den bude velmi nasycený. A na první pohled se může zdát, že již vše víte o této nádherné stránce historie. Ale to je jen klamná představa. Vždyť cestování po české kultuře se zastavilo na samé první kapitole.