Pohádkové město, město snů …12 nejzajímavějších faktů o Praze

„Chci vidět spoustu zajímavých míst a zažít atmosféru tajemství …“ S touto myšlenkou jedou stovky turistů z různých míst planety na dovolenou do zahraničí. Znuděnost atmosféry ve vlastní zemi, pracovní vytíženosti, touha objevů – to jsou hlavní důvody podobných závěrů.

Neuvěřitelné množství těch, kdo miluje změny prostředí, je možné spatřit v Praze každým rokem. Tajemství tohoto města budou moci pocítit i ty nejvybíravější cestovatelé. Jako neviditelný průsvitný závoj zahaluje město na řece Vltavě ze všech stran. Po návratu domů hodně turistů jednohlasně vyprávějí: „Praha je nejlepší!“. Jako důkaz Vám každý z nich může poskytnout mnoho zajímavých faktů, které dělají město známým po celém světě.

TIP: Prozkoumejte Prahu vozem od MAD autopůjčovna Praha.

Fakt 1. Srdce České republiky se považuje za místo všech zamilovaných. Statistiky odhadují, že asi 40% párů, které sem přijíždí na dovolenou, uspořádají svatbu v Praze. Můžeme jen předpokládat, zdali tato událost byla naplánována předem, anebo je v českém vzduchu tolik svůdných tónů feromonů, že ovlivňují rozhodnuti mladých lidí k učinění tak závažného kroku v jejich životě. Ale závěr je jen jeden: tento kout planety přitahuje všechny ty, kteří milují a jsou milováni.

2.  Město bylo zaznamenáno v Guinessově knize rekordů. Pražský hrad byl hodnocen odborníky jako největší starobylý hrad na světě.

3. Zde se nachází široce známý Faustův dům. Podle legendy lékař, který obýval tento dům, zaprodal svou duši ďáblu. Milovníci tajemných příběhů si zde přijdou na své. Dostat se sem není vůbec těžké. Ale pokud vzniknou nějaké potíže, vyřešit je pomůže autopůjčovna v Praze .

4. Průchod mezi některými domy je přibližně 70 cm. Proto zde byly nainstalovány semafory, které neřídí pohyb vozidel na silnicích, ale mají za cíl koordinaci pěší procházky.

5. Vedle továrny na cihly Gerget se nachází tak zvaná čůrající socha. Proud vody z ní ne jen chrlí, ale pomocí specializovaných počítačů vypisuje na stěnách citáty Pražanů. Za zvláštní poplatek prostřednictvím SMS zpráv můžete spatřit i své myšlenky, které získají právo na existenci díky této zázračné sochy.

6. Pokud nemáte dostatek finančních prostředků na cestu do Paříže, ale přejete si vidět Eiffelovu věž, nemusíte být smutní. Tuto možnost Vám nabízí hlavní město České republiky. Věrná kopie té pařížské se nachází zde.

7. První na světě protialkoholická záchytná stanice byla otevřena na území kolem řeky Vltavy. Není známo, zdali za to může vášnivá záliba místních obyvatel v opojném pivu, nebo je to jen náhoda. Ovšem příběh je velmi zajímavý.

8. Hranice České republiky jsou vidět na družicových snímcích díky obklopujícím jí horám. Ne každá země se může pochlubit takovým úspěchem, přesněji řečeno jen málokterá.

9. Nejstarší továrna na výrobu skla se také usadila v moudrém hlavním městě. Byla založena v roce 1414, a do dnešního dne splňuje své přímé funkce. Uvnitř budovy se provádějí historické prohlídky pro zájemce.

10. Památník z bronzu, postavený na počest Jana Žižky, se považuje za nejvyšší jezdeckou sochu na světě.

11. Několik dílů světoznámého kresleného seriálu pro děti „Tom a Jerry“ vznikli ve filmovém studiu „Bratři v triku“, vyrábějícím animované filmy v Praze.

12. Budova „Tančícího domu“, zajímavá z inženýrského hlediska, připoutá k sobě pozornost i obyčejného kolemjdoucího. Tvarovaný design stěn vytváří vizuální iluzi, že dům se víří v rytmu tance a každou chvíli opustí své místo.

Spoustu krásných a působivých míst si tady pro sebe objeví každý. Nesmíte zapomenout, že způsoby trávení Vašeho volného času závisí jak na zálibách a věku, tak i na sociálním postavení a finanční situaci. Nicméně, tyto památky nevyžadují ani spoustu času ani velké finanční investice. Jsou báječné tím, že jsou dostupné a zajímavé pro všechny návštěvníky.

V tomto pohádkovém městě se každý návštěvník bude cítit jako středověký hrdina v království se zámky. Rozmanitost architektonických tvarů a hlubiny historie Vás rozhodně nebudou nudit. Skutečně!