Noční život v Praze: jaké podniky jsou oblíbené?

Co dělat v Praze přes den ví každý turista! Například lze se vydat na lákavé putování starověkými městskými uličkami nebo zorganizovat návštěvu jednoho z mnoha muzeí. Milovníky klidného odpočinku uvítají velkolepé parky a útulné kavárny….Ale kam se vydat v noci? Odpověď na tuto otázku není tak jednoduchá! Ve skutečnosti česká metropole nikdy nespí, proto lze zorganizovat svůj volný čas dle vlastního přání.

Jazz kluby

V Praze existuje velké množství hudebních klubů. Obzvláště populární jsou tzv. jazz kluby. Například v klubu Reduta koncertovali dokonce i Václav Havel a Bill Klinton. Kluby Agharta a Jazz Dock se nachází přímo u malebné řeky Vltavy. Mezi místními obyvateli jsou oblíbené Ungelt Jazz a Blues Club.

Noční kavárny

Jedna z nejnavštěvovanějších – Rock Café, se nachází přímo v samém centru města. První část je klasickým rock-pubem, který je otevřen pro návštěvníky nonstop. Pohodlné pohovky a klubovní stoličky jsou výborným místem pro odpočinek. Zde se nachází i hudební obchod s názvem Gung-Ho. Takové množství hudebních CD nenajdete na žádném jiném místě. Rovněž zde můžete zarezervovat vstupenky na jakýkoliv koncert. Třetí část RC se nachází ve sklepních prostorách, je zde bar, scéna a dokonce i internetová kavárna. Rock Café pojme několik stovek lidí. Během působení tohoto klubu zde vystoupila celá řada známých interpretů.

Noční kluby a diskotéky

Za nejlepší diskotéky v Čechách se pokládají Karlovy Lázně a Zlatý Strom. První z nich se nachází přímo u Karlova mostu. Hlasitá hudba, veselá společnost – toho si tady užijete dosyta! Chapeau Rouge leží jen v několika krocích od Staroměstského náměstí. V Harley’s můžete ochutnat whisky a zažít tance na stolech.

Dále jsou v Praze i zařízení se zajímavějším prostředím. Například hosté s náročnějšími požadavky se mohou vydat do Roxy. Občas se mu také přezdívá „slon“ kvůli jeho impozantní velikosti. Za celou dobu existence se toto místo stalo kultovním! Žádná banalita ani nuda! Tahle hudba není pro peníze, ale jen pro lidi.

Před tím, než navštívíte toto místo, je důležité si nastudovat program, vždyť každý večer zde hrají něco nového. V Roxy si lze poslechnout hudbu nejrůznějších žánrů, například etno, tradiční hudbu nebo alternativní taneční hudbu a rovněž vychutnat práci současných diskžokejů. Hudebníci a interpreti sem přijíždí ze všech koutů světa.

V té samé budově se nachází diskotéka NoD. Zde je pro Vás připravena výborná hudba a volný vstup.

Mecca je jeden z nejlepších klubu ve městě. Jeho hudebním zaměřením je house. Pravda, sem se budete muset dopravit, jelikož se nachází na okraji města v budově opuštěné továrny. Tento problém pomůže vyřešit taxi nebo pronájem auta – naštěstí pronájem auta v Praze si můžete obstarat kdykoliv.

Diskžokejské večírky to je hlavní znak Mecca. Prostory jsou velké a tmavé, osvětlené velkým množstvím světel. Nachází se zde i masivní barový pult. Návštěvníky klubu jsou jak místní obyvatelé, tak i turisté. Mimochodem v Mecca neplatí žádný dress code.