Nejpopulárnější české suvenýry

V dnešní době se žádné cestování neobejde bez suvenýrů a dárků, které v nás po letech vyvolávají příjemné vzpomínky na pobyt některé zemi.

Výběr suvenýrů je v Česku opravdu bohatý: od nepříliš drahých a nezapomenutelných dárků i srdci milých cetek až po přepychové a solidní výrobky.

Bezpochyby platí, že za hlavní český suvenýr je právem považováno pivo. Je ho možné sehnat nejen v obchodech a barech, ale můžete se pivo zkoumat v různých pivovarech. Naše autopůjčovna Praha nabídne Vám nelepši vozy na tyto cesty. Mezi turisty jsou velmi populární pivní poháry s firemními logy a pivní sklenice. Milovníci silnějších nápojů kupují likér Becherovka či Fernet, červené víno odrůdy Frankovka, pálenku slivovice a medovinu, starý český nápoj z medu a droždí. Ten potěší chuťové buňky a bezpečně zachutná nejen pánům, ale i dámám. A samozřejmě také znamenitá “zelená víla“ – 70% absint smaragdové barvy pálený z pelyňku. Tento nápoj je možné považovat za nikoliv pouhý suvenýr, přivezený z cesty, ale za vznešený dar. Stejně jako opravdu podrobnou a zábavnou pivní encyklopedii v nákladném vydání. Obdarovaný z ní může zjistit skutečně zajímavá fakta i pověsti o pivu, což mu následně dá příležitost blísknout se ostrovtipem v libovolné společnosti.
Pokud se chystáte k odjezdu do Karlových Varů, je bezpodmínečně nutné opatřit tam skvělý křišťál nebo výrobky ze skla společnosti Moser, proslulé typickou jiskřivostí a průzračností. Pochopitelně, při koupi váz či pohárů nezapomeňte uschovat účet. Je zcela možné, že se vám bude hodit při celním odbavení jako důkaz, že výrobek nemá historickou hodnotu. Srovnatelně hodnotné dárky z Karlových Varů představuje porcelán a nástěnné porcelánové hodiny.

Mlsouni v pravém slova smyslu přijdou na chuť jemným a aromatickým karlovarským oplatky v krásném dárkovém balení. Milovníkům neobyčejných dárků také přijde k duhu skvělá pergamenová růže, kterou při výrobě ponoří do termálního pramene, díky čemuž solemi nasáklý květ doslova zkamení.

Nejlepším dárkem pro módychtivé je klobouk z továrny Tonak, která se nachází v malém provinčním městečku Nový Jičín. Zde vyrábějí pokrývky hlavy již od konce 16. století. A samozřejmě, žádná žena neodolá klenotům z českého granátu či bižuterii společnosti Preciosa, která již dávno patří mezi nejlepší na světě.
A na samý konec si necháváme ty nejmenší cestovatele, kteří budou nadšením bez sebe z plyšového krtečka – světově známé postavičky z kreslených filmů, kterou vymyslel a vytvořil český výtvarník Zdeněk Miler již v 50. letech minulého století. Pohádkoví cínoví vojáčci a dřevěné louskáčky, marionety a porcelánové panenky v národních oděvech probudí nadšení v každém dítěti, a barvy a tužky vynikající firmy Koh-i-noor po zásluze ocení nejen děti, ale i profesionální umělci.