Nejneobvyklejší muzea v Praze!Takové exponáty jste ještě neviděli!…

Jaká jen muzea neexistují na světě! V hlavním městě Chorvatska, například, byl otevřen muzeum nešťastné lásky, v Německu – muzeum lži. Ani Česko neustupuje jiným evropským zemím v originalitě! Muzea lega, hraček, přízraků a dokonce muzeum sexuálních pomůcek!… Ponoříme se do fascinující cesty spolu s  autopůjčovna v Praze.

V jednom muzeu v Praze jsou všechny vystavované exponáty vyrobeny výhradně ze stavebnice Lega! Zde si můžete prohlédnout celé tématické inscenace nebo světoznámé filmové postavy. Například jednu galerii zdobí socha Harryho Pottera .Krom toho, je na místě zařízená speciální místnost pro děti, kde mladí konstruktéři mohou postavit svá mistrovská díla. Ani dospělí nejsou proti, vzpomenout si na své dětství.

Milovníci nevšedních zážitků mohou navštívit muzeum středověkého mučení. Všechny představené exponáty v minulých časech používali podle účelu: arzenál nástrojů pro potrestání čarodějnic, kacířů i zlodějů. Navíc, má každý nástroj k mučení podrobný návod a taky rytinu, znázorňující popravu. Výstava rozhodně není určena pro lidi s narušenou či slabou psychikou, avšak zájemců o prohlídku není málo.

Mystické místo ve městě – muzeum přízraků. Povídá se, že ve sklepních prostorách budovy přebývají opravdové přízraky. Všichni návštěvníci jsou seznámení s nevšední knihou drbů! Navíc, pracovníci muzea vypraví i o dalších místech, kde se můžete potkat s obyvateli podsvětí.

Všichni, co máji rádi sladkosti, zve na prohlídku muzeum čokolády. Zde se dozvíte o historii vzniku této oblíbené pochoutky, o výrobě rozmanitých druhů čokolády a také unikátní recepty sladké lahůdky. Každý návštěvník zde dostane lahodnou tabulku čokolády. Také možné pořídit si sladké suvenýry.

Muzeum granátů v Praze je otevřen pro všechny milovníky drahokamů. Jsou zde vystavené nejen starožitné výrobky zdobené tímto minerálem, ale také šperky, vyrobené rukama dnešních klenotníků. Mimochodem, pokud se Vám zalíbí nějaký exemplář, je možné si ho pořídit do osobní sbírky.

Muzeum hraček se nachází skoro za městem, nedaleko městské brány. Výstava nabízí hračky, vyrobené dokonce i z chleba! Nachází se zde i panenka, která je stará více než dva tisíce let a pochází ze starověkého Egypta. Zvláštnímu zájmu u návštěvníků se těší kolekce cínových vojáčku. Mezi exponáty je možné najít miniaturní sošky Stalina, Charlese de Gaulla i Winstona Churchilla. Veškeré mechanické hračky fungují do dneška. Zde se také nachází největší světová sbírka slavných panenek Barbie.

U muzea Sex Machines ani jeden návštěvník hlavního města nemůže projít mimo. Přitažlivé místo se nachází na cestě z Václavského náměstí na Staroměstské. Na ploše 600 čtverečních metrů je představena unikátní sbírka nástrojů pro sex. Mimochodem, tato instituce je první ve světě, která byla věnovaná zařízením pro sexuální potěšení. Tady Vaší pozornosti nabídnuté erotické oděvy různých epoch, filmy, pokoje, zařízení pro sex i sexuální hračky…Autorem neobvyklé sbírky je Oriano Bizzocchi. Haly budovy jsou vyzdobené speciálním interiérem. Vstup na výstavu je určen pro osoby starší 18 let!

Ve městě se také nachází vojenská galerie, letectví ( sbírka sčítá kolem 300 letadel, vrtulníky i různé relikvie českého letectva) a také galerie dopravy.

Buďte si jistí, že v těchto neobvyklých místech Prahy bezpochyby objevíte něco poznávacího a nového. Vydejte se vstříc novým zážitkům!