Nejlepší pražské pivní restaurace a bary

Skoro každý zná Česko jako zemí, kde vyrábí velmi dobré pivo. Je to bezpochyby pravda, stejně jako pravidelné pivní festivaly, které se zde konají. Tyto festivaly zatím nejsou natolik známé jako Oktoberfest, přesto se zde sejde obrovské množství milovníků tohoto zlatého moku z celého světa.

Česko se může pochlubit tím, že zachovává jedinečnou tradici výroby a konzumace piva, pocházející ze středověku. Vydáte-li se na cestu Česka, neuvidíte, že by někdo popíjel pivo cestou do práce nebo na pražských ulicích. Není to zde ve zvyku. Místní obyvatelé raději jdou na pivo do četných hospod nebo restaurací, v nichž si vychutnávají pivo ve společnosti svých přátel.

Plánujete-li cestu do Česka, raději zjistěte předem, kam chodí na pivo Češi, protože místní vědí, kde točí skutečně dobré pivo.

Například hospoda U Fleků (Křemencova 11) patří mezi nejstarší a nejlepší hospody v českém hlavní městě. První zmínku o této hospodě nalezneme v rukopise datovaném rokem 1499. U Fleků se vaří vlastní jedinečné tmavé pivo. K němu Vám rádi nabídnou velké porce těch nejlepších pochoutek k pivu.

Kdo hledá větší nabídku, musí do Pivovarského domu (Ječná/Lípová 15), který byl otevřen před 20 lety. V současné době se jedná o velmi populární zařízení, v němž potkáte nejen obyvatele města, ale turisty ze všech koutů planety. Podávají se zde různé druhy piva, některé velmi exotické: višňové, banánové nebo kopřivové.

V hlavním městě musíte určitě navštívit hospodu U Medvídků (Na Perštýně 7). Toto zařízení se těší značné popularitě a velmi Vás překvapí, že existuje dokonce …. pivní zmrzlina.

Restaurace Na verandách (Nádražní 43/84), která se nachází v centru města, Vás pohostí, kromě jiného, různými jídly a nápoji ze sladu a chmelu. Ochutnejte pivní polévku, nízkoalkoholické koktejly nebo whisky s cukrem a kořením. Zní to neuvěřitelně, ale chutná skvěle!

Tichá a útulná část Prahy poskytuje útulek hospodě s poněkud zvláštním názvem Zlý časy (Čestmírova 390/5). Není to vyhledávaný cíle turistů a někdy se zde sejde celkem roztodivné společnost punků, hippies, rockerů a bikerů. Všechny je spojuje jediné touha – ochutnat to nejlepší pivo. Navíc jak se zdá, Zlý časy jsou nejlepším místem k tomu, abychom je přečkali (kdyby náhodou skutečně přišly).

Samozřejmě nikdy nesmíte zapomenout, že pokud jste si pronajali auto od MAD autopůjčovna v Praze a řídíte jej, hladina alkoholu v krvi musí být nulová. Nesmí Vám naměřit žádné promile! Proto raději vyhledejte zařízení v blízkosti Vašeho hotelu nebo zanechte auto na parkovišti.

Téměř každá pražská hospoda má k dispozici testery alkoholu, které Vám pomohou zjistit, jak jste na tom s alkoholem.