Kulturní život v Praze: Praha divadelní

Všechny cesty vedou do Prahy. Parafrázujeme-li tak známé rčení, můžeme hovořit o tomto úžasném a neobyčejném městě. Ti, kdož chtějí navštívit pohádku, jedou sem. Každý zde může sám spatřit významné kulturní památky a přiblížit se k historii a umění. Je zde řada různých muzeí a divadel, která se dochovala z dávných časů. V průběhu jednodenní procházky je nelze obejít. Lépe je využít pronájem automobilů v Praze, aby se ušetřil čas.

Národní divadlo

Půjčovna aut Praha zapůjčí Vám nejlepší vůz a pak určitě zajeďte do Národního divadla v Praze. Budova je snadno dostupná v historickém centru města a je to největší a nejznámější divadlo země. Budova Národního divadla je skutečným architektonickým skvostem. Pokud neseženete lístky na představení, prohlédněte si budovu zvenčí a alespoň se vyfoťte s krásným divadlem na pozadí. Zvláště působivé je to večer, když je budova nasvícena.

Tento historický kulturní památník a architektonický skvost má dlouhou historii. První představení se začala hrát v roce 1881. V tomto roce však také vypukl požár, který zničil scénu, sál i kupoli. Češi se však sjednotili podle hesla „Národ sobě“ a v celonárodní sbírce vybrali během jednoho týdne milion zlatých. V roce 1883 bylo divadlo slavnostně znovuotevřeno. V období let 1976 – 1983 byla budova rekonstruována a rozšířena. V současné době k Národnímu divadlu organizačně náleží Stavovské divadlo, Divadlo Kolowrat a Státní opera.

Divadlo Spejbla a Hurvínka
Dále je nutné navštívit Divadlo Spejbla a Hurvínka. I když se nachází nedaleko od konečné stanice metra trasy A Dejvická, je mnohem pohodlnější využít půjčovnu automobilů v Praze. Takto se alespoň s jistotou nezapletete na přestupech pražského metra. Mimochodem, postavičky z tohoto divadla jsou známy z řady loutkových filmů.

Státní opera
V žádném případě nezapomeňte na Státní operu. Nejvíce překvapující je, že zde můžete vidět nejen operu, ale i balet.

Divadlo Na zábradlí
Divadlo Na zábradlí se nachází nedaleko Karlova mostu v centru města.

Černé divadlo
Pokud zatoužíte po něčem neobyčejném, kupte si lístek do Černého divadla. Podstatou představení je hra světla a temnoty. Inscenace jsou opravdu nezvyklá: nerozpoznatelné předměty, tajemní herci, nečekané objevení se hlavních postav, lety nad scénou. Není třeba dělat si starosti s neznalostí češtiny. Představení jsou snadno pochopitelná i beze slov.

Každé divadlo v historické části Prahy vás překvapí nejen svými představeními, ale i krásnou výzdobou, zvláštní historií a neopakovatelnou atmosférou.