Dovolená v českých horách: zážitky na celý život

Hory přitahují nejen odvážné. Jsou skvělým místem pro dobrodružné výlety s kamarády či pro romantický pobyt pro zamilované. Kromě toho pobývat zde můžete jak v zimě, tak v létě.

Pobyt na horách je bezpochyby vynikající alternativou pobytu u moře: poskytne Vám stejné množství zážitků. Můžete zde nejen obdivovat panenskou krásu přírody, ale také sportovat. Vydáte-li se do hor na vlastní pěst, bude takový pobyt mnohem levnější a užitečnější, než se skupinou. Můžete libovolně dlouho obdivovat přírodu a nádherné výhledy a pak se přemístíte na jiné místo. Proto je vhodné si zapůjčit auto v Praze a cestovat samostatně. V tomto případě půjčovna aut Praha nabídne Vám nejlepší vozy. Česko může překvapit nejen svými zámky, ale také horami.

S přírodou o samotě

Hory neustále překvapují své návštěvníky nádhernými loukami a údolími. Na úpatích hor jsou zasněžená nebo kvetoucí odpočívadla. Na nejodvážnější turisty čekají horská jezera s průzračnou a křišťálově čistou vodou. Některé druhy rostlin, které se zde vyskytují, nejsou ani v národních parcích. V Čechách se nachází nejvyšší bod nad úrovní moře v Evropě – Boží Dar. Čistý vzduch na horách pomůže zapomenout na každodenní pracovní starosti a odpočinout si. Výborným místem pro odpočinek jsou Krušné hory. Zde leží několik lyžařských středisek a horských chat.

Dalším zajímavým místem pro zimní dovolenou je Červenohorské sedlo v Moravskoslezských Beskydech. Název nejvyššího zdejšího místa – Lysá hora – připomíná tajuplné pohádkové místo.

Česká horská střediska nabízejí spoustu možností pro zábavu a pro odpočinek. Můžete zajít do hlučných klubů nebo do útulných kaváren, podívat se po památkách, projet se na kole, zkusit sjezdovky nebo snowboard. Zalíbení zde najdou milovníci rybaření a pěších procházek nádhernou krajinou. Konají se zde také sezónní festivaly a národní oslavy, kterých se můžete rovněž zúčastnit.

Odpočinek na horách je vhodný také pro milovníky extrémních sportů. Sjíždějí se sem milovníci raftingu – sjezdu horských řek.
Zkratka, zde si můžete každý den vybrat jiný druh sportu nebo odpočinku.

Sněhový stroj času

Právě horské oblasti ukrývají celé poklady duchovního dědictví po celém světě. Zde se můžete procházet v jeskyních a chrámech, zavítat do klášterů, starých hradů a podívat se na opevnění.

Další výhodou skal je odpočinek v přírodě daleko od civilizace. Ať je to v luxusním hotelu, v kempu nebo pod stanem na břehu jezera.

Vybrat si může každý dle svých vlastních možností. Někteří jedou na dovolenou na hory spíše v létě, kdy jsou ceny nižší. Před výletem v zimě si musíte pořídit oblečení a boty. Lyže si můžete, pochopitelně zapůjčit přímo na místě, je to o něco dražší.