Do Prahy s dětmi: místa pro rodinnou dovolenou

Česko je ideální zemí pro rodinnou dovolenou. Je se zde na co dívat a kde trávit čas dospělým a dětem. Kam tedy na dovolenou s dětmi v České republice? V první řadě do Pražské botanické zahrady, především do úžasného skleníku Fata Morgana, do zoo a akvaparků. Uvidíte, tyto zajímavosti se zalíbí nejen mladým turistům, ale i dospělým.

Zoologická zahrada v Praze. Nyní pochyb, že malé milovníky zvířat pražská zoologická zahrada nadchne. Děti se seznámí či dokonce spřátelí s podivuhodnými zvířaty, která sem byla přivezena z celého světa. Neprostupná indonéská džungle, africký pavilón, terária, mnoho vzácných druhů zvířat. Toto vše je součástí expozice zoo. Nejzajímavějším však je, že se každý může stát „opatrovníkem“ či oficiálním sponzorem zvířete, které se mu zalíbilo. Po zaplacení symbolické částky 3,5 euro bude po celý následující rok před příbytkem zvířátka umístěna tabulka, na které se bude vyjímat vaše jméno!
V létě sem můžete zajet díky pronájmu automobilů, s tim vám pomuže levná autopůjčovna praha. Zoologická zahrada má pro letní sezónu připraveny noční prohlídky, které návštěvníkům umožní uvidět ve dne spící zvířata.

Botanická zahrada. Někdo by řekl: „co zvláštního uvidím v parku? Inu…květy…stromy…“ Je tomu skutečně tak? Pražská botanická zahrada určitě není tím, co by člověka z počátku napadlo. Rozhodně to není nějaká prostinká sbírka vzácných a podivných rostlin, které pozorně opatrují odborníci. Například pouze zde mohou návštěvníci obdivovat unikátní sluneční hodiny z květin. Na rozlehlém území, mimo hlavní expozici, jsou „živé“ koutky, která Vás přenesou do Japonska nebo do Středomoří (zejména do Turecka). Můžete se zastavit ve viničním domku na vinici Svaté Kláry. Vinice je již řadu let považována za národní dědictví České republiky a na podzim se zde pořádá vinobraní.

Fata Morgana
Hlavní zajímavostí botanické zahrady a předmětem chlouby obyvatel Prahy je skleník Fata Morgana. Tento obří skleník ukrývá pod skleněnou kopulí rostliny, dovezené sem z nejvzdálenějších koutů planety. Zavítáte-li do Faty Morgany, ponoříte se do tropů a subtropů, shlédnete velmi vzácné a exotické květiny a keře. Jednou ročně se zde pořádají výstavy překrásných motýlů a hravých rybiček, plovoucích v umělých nádržích.

Akvapark
Pokud máte doma malého neposedu, doporučujeme Vám návštěvu obdivuhodného a pohádkového světa v největším evropském akvaparku Aqua-Paláci v Praze. Ten zaobírá tři samostatné budovy, každá z nich je ztělesněním určitého pohádkového nápadu. Například rezidence vodních dobrodružství je určena všem milovníkům legrace. Jsou zde skluzavky, 6 toboganů, umělá řeka a mnoho dalších atrakcí. Palác relaxace je zamyšlen jako místo skutečného odpočinku. Zde jsou k dispozici hydromasážní vany, bazén v délce 20metrů a zvláštní skleněný tubus, nabízející zájemcům o potápění osmimetrovou hloubku. Paláce jsou vzájemně propojeny rozsáhlou venkovní plochou s umělou řekou, lehátky podél ní, barem a dětskými atrakcemi.

Nabízíme Vám využít možnosti k návštěvě těchto zajímavostí spolu s dětmi autem pronajatým v Praze.