Cestujeme k českým rybníkům a našimi fotografiemi a hodnocením

Kromě zámků Česko je právem hrdé na své nádherné rybníky. Na březích těchto rybníků můžete zajímavě strávit dovolenou. Dovolená u vody je skvělý nápad, zejména pokud jí spojíte s prohlídkou místních památek a zajímavostí.

Kromě toho, můžete kdykoliv provozovat různé sporty, vyjet na loďce nebo na vodním kole, zapůjčit si menší pohodlnou jachtu, hrát volejbal nebo se jen tak opalovat. Navíc všechny rybníky a jezera doslova překypují rybou, což poskytuje skvělou příležitost pro rybolov. Nebudete tomu věřit, ale zasloužíte si obdiv všech rybářů!

České rybníky

Čechám se někdy říká „země rybníků“, a to kvůli hojnosti vodních ploch, jezer a rybníků, v zemi. Máchovo jezero je právem považováno za perlu mezi rekreačními oblastmi České republiky. Je to jedno z nejpopulárnějších míst v zemi, kde je možné nejen si odpočinout, nadýchat se čerstvého vzduchu, dobře se naladit překrásnými pohledy na krajinu, ale i věnovat se aktivnímu odpočinku. Jezero o ploše 300 hektarů, obklopené ze všech stran lesy, se nachází 100km od Prahy. V blízkosti se vypíná impozantní hrad Bezděz s kaplí v gotickém slohu. Jméno Máchovo jezero (podle romantického básníka začátku 19. století Karla Hynka Máchy) obdrželo až na konci 50. let minulého století. Do té doby se mu jednoduše říkalo „Velký rybník“.

V současnosti představuje Máchovo jezero svého druhu turistickou a lázeňskou zónu, kam se každoročně sjíždí velké množství rekreantů z různých koutů planety. Snadno se sem dostanete automobilem, pokud využijete pronájem aut v levná autopůjčovna praha.

Další jezero, Lipno, je považováno za největší vodní nádrž v zemi. Vzniklo při stavbě Lipenské přehrady. K hlavním pozoruhodnostem tohoto místa patří tzv. Čertova stěna, přírodní rezervace se skalními formacemi, která, jak se vědci domnívají, má původ ještě v době ledové. V průběhu staletí, pod vlivem různých vnějších faktorů (vítr, déšť, sníh) sama stěna zvětrala a získala svůj současný vzhled.

Slapská přehrada

Leží zhruba 40 km na jih od Prahy a je ideálním místem pro odpočinek. Z tohoto důvodu lze v turistické sezóně nalézt na jejích březích tisíce turistů, přebývajících v kempech, penzionech a hotelích. Někteří civilizaci vůbec nepotřebují – chtějí žít ve stanu, obklopeni opravdovou přírodou. K dispozici je turistům nejen křišťálově čistá voda a vzduch, ale i spousta zábavy: surfing, jachting a podobně.

Při plánování cesty do Česka nezapomeňte naplánovat návštěvu rybníků a přehrad. A pokud se domníváte, že v této zemi si není kde zaplavat či opalovat se, znamená to pouze, že jste ještě nikdy neslyšeli o zdejších krásných jezerech.

Nabízíme vám automobilové trasy po České republice spojené s pronájmem auta v Praze, který vám umožní návštěvu proslulých rybníků.