10 nejlepších pražských hostelů

Tato levná ubytovací zařízení se stala v poslední době velice populární. Turisty za prvé láká nízká cena za ubytování, za druhé možnost poznat cestující z různých míst. Mějte na paměti, že dobrá místa jsou rychle obsazená a proto je potřeba, co nejrychleji provést rezervaci (obzvláště, pokud se zajímáte o hostely v centru města).

1. Penzion & Hostel Artharmony (**)

Adresa: Ječná 509/12
Poloha: 10 minut od Václavského náměstí a 5 min na Karlovo náměstí. Vedle se nachází stanice metro i řeka Vltava. V sousedství je velké množství útulných kaváren a restaurací.
Podmínky: Společnému užívání je určena kuchyně s ledničkou, prostorná lodžie s televizí a několika počítači. Design každé místnosti je zcela individuální. V hotelu se nachází recepce, kde nonstop probíhá odbavení hostů. Vedle budovy je menší parkoviště.
Nedostatky: stropy ve druhém patře (v pokojích) nedovolují se pohybovat v plné výšce

2. Little Quarter Hostel (***)

Adresa: Nerudova 21
Poloha: historická budova ležící na Královské cestě městem (4 km k Václavskému náměstí)
Podmínky: Pro vybíravé zákazníky jsou k dispozici zvukotěsné pokoje. Na území komplexu se nachází prádelna a boxy pro uskladnění zavazadel. V každém pokoji je koupelna. V hotelu se nachází i bankomat. Je zde možné si objednat vyžehlení prádla. Dále je zde bar, terasa na opalování, půjčovna kol a Wi-Fi.
Nedostatky: Větší vzdálenost od centra města a neexistence parkoviště.

3. Budget Studios (**)

Adresa: Kubelíkova 40
Poloha: Komplex se nachází ve třech kilometrech od památníku na kopci Vítkov a ve čtyřech kilometrech od centra (Václavského náměstí). Doprava: 10 min chůze na zastávku tramvaje nebo metra (stanice Jiřího z Poděbrad).
Podmínky: Prostory studií jsou vybavené velkými okny a moderním nábytkem. Je zde společná kuchyně a prádelna, internet, společná koupelna.
Nedostatky: Byt je k pronájmu, domlouvat se s majitelem je potřeba telefonicky. V zimě je zde slabší topení. Velká vzdálenost do historického centra Prahy – cesta trvá kolem půl hodiny s využitím MHD. Pokud jste se rozhodli pronajmout auto v Praze, tak doprava bude mnohem pohodlnější a rychlejší.

4. Sir Toby’s Hostel (**)

Adresa: Dělnická 24
Poloha: Hostel se nachází deset minut cesty tramvají do centra (zastávka Dělnická)
Podmínky: Individuální design pokojů, součástí interiéru jsou starožitné předměty. Prakticky v každém pokoji je stůl a vlastní sprcha. V prvním patře je rozmístěna kuchyně, ve sklepě bar a menší kavárna, kde si můžete objednat vegetariánské pokrmy. V hotelu se nachází několik počítačů s přístupem na internet. Při předběžné objednávce a za poplatek nabízí hostům Sir Toby’s dopravu na/z letiště.
Nedostatky: Slabé dopravní spojení, není prádelna

5. Apartments & Hostel Parfait

Adresa: Španělská 759/4
Poloha: 5-10 min chůze od vlakového nádraží, 900 m k Václavskému náměstí, 2 min k nejbližší stanice metra, na Karlův most 15-20 min pěší procházky
Podmínky: Velké a prostorné místnosti, apartmány jsou vybavené pohovkami-postelemi. Na podlaze jsou parkety. V každém pokoji je vlastní mini-kuchyně. Koupelna je společná. Na území komplexu se nachází kavárna. Milovníci pohodlného odpočinku si mohou vychutnat thajské masáže.
Nedostatky: Není prádelna.

6. Equity Point Prague

Adresa: Ostrovní 131/15
Poloha: 5 min chůze od Karlova mostu a Starého města. Stanice metra můstek ve vzdálenosti 600 m, Václavské náměstí 10 min chůze. Hostel se nachází 200 m od zastávky MHD.
Podmínky: Velké a světlé apartmány s vlastní koupelnou. Ve společných prostorách je k dispozici bezplatná Wi-Fi. Recepce pracuje nonstop. V hostelu je prádelna a menší bar. Poblíž Equity Point Prague se nachází velké množství kaváren, barů a obchodů.
Nedostatky: V ceně není zahrnuta snídaně.

7. Little Town Budget Hotel (**)

Adresa: Malostranské náměstí 11
Poloha: Levný hostel se nachází v malebné čtvrti Malá Strana (300 m od Karlova mostu a Pražského Hradu) a je umístěn v historické budově ze 13. století. V blízkosti hostelu, na Malostranském náměstí, se kříží několik tramvajových linek. Stanice metra je vzdálena 300 m.
Podmínky: Na území hostelu se nachází vlastní útulný dvorek. V každém apartmánu je koupelna a mini-kuchyně. Jsou apartmány i se společnými sprchami. V obývacím pokoji se můžete podívat na televizi, využít internetové připojení nebo prozkoumat místní knihovnu.
Nedostatky: Špatné vytápění v zimě – významný argument na straně negativních komentářů o tomto místě.

8. HostelOne Prague (**)

Adresa: Cimburkova 8
Poloha: HostelOne Prague je umístěn pouhých 5 minut chůze od četných restaurací, hospod a barů, 700 m od Riegrových sadů (15 min procházka do historického centra Prahy). Na vlakové nádraží lze dojít za 10-12 minut. Tramvajová zastávka je 400 metrů od hostelu.
Podmínky: Jsou zde prostory s oddělenou ložnicí a obývacím pokojem. Na území hostelu se nachází společná kuchyně a hala. Hosté mohou využít zahradu a terasu, jsou zde vytvořeny podmínky pro grilování.
Nedostatky: Do města se lze dostat pouze tramvají. Špatná zvuková izolace.

9. Hostel Classic

Adresa: V Jámě 7
Poloha: Hostel se nachází 3 minuty chůze od Václavského náměstí, 5 min do stanice metra Můstek.
Podmínky: Hostel je umístěn v historické budově z 19. století. V hostelu jsou pouze 4 pokoje a toalety. Pro milovníky shopingu: přímo v budově, kde jste se ubytovali, jsou rozmístěny obchody.
Nedostatky: Není prádelna ani společný obývací pokoj.

10. Hostel Franza Kafka

Adresa: Kaprova 13/14
Poloha: Hostel Franz Kafka je umístěn přímo v samém srdci Prahy: 200 m od Staroměstského náměstí a 5 minut chůze ke Karlovu mostu. Doprava – 100 m ke stanici metra Staroměstská.
Podmínky: Komplex se skládá ze 4 pohodlných apartmánů. Zájemci si mohou objednat samostatný pokoj s jedním lůžkem. Je zde společná koupelna a toalety. Hostům je k dispozici bezplatná WI-Fi a obchod s potravinami. Kolem budovy je parkoviště. Poblíž hotelu jsou rozmístěny restaurace, pekárny, hospody i kluby.
Nedostatky: Není prádelna.